F.A.Q.
10 lat gwarancji - dlaczego?
Czym jest Tencel?
Zacznijmy od tego, skąd się bierze tencel. Otóż jest to całkiem fascynująca historia. Tencel to włókno sztuczne (nie mylić z syntetycznym, powstającym w laboratorium poliestrem), ale pochodzenia naturalnego. Jak powstaje tencel? Jest w całości produkowany z celulozy drzewnej. Na początku z drewna lub innych roślin pozyskiwana jest miazga celulozowa. W kolejnym etapie, przy użyciu nowoczesnych technologii, celuloza jest rozpuszczana, a następnie powstają z niej nici.
Czym jest Oeko-Tex?
zastrzeżony znak towarowy, nadawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań i Testowania w Dziedzinie Ekologii Tekstyliów i Skóry. Stowarzyszenie Oeko-Tex na podstawie przeprowadzonych badań wydaje odpowiedni certyfikat, który umieszczany jest przez producentów na etykiecie danego produktu.
Czym jest Instytut Matki i Dziecka?
Instytut prowadzi działalność leczniczo-usługową, naukowo-badawczą, opiniodawczą, edukacyjną i szkoleniową. Jako jedyna placówka w Polsce wykonuje badania diagnostyczne rzadkich schorzeń genetycznych (np. zespół łamliwego chromosomu X). Bierze udział m.in. w opracowywaniu norm bezpieczeństwa dla wyrobów przeznaczonych dla dzieci. Wydaje po polsku i po angielsku kwartalnik „Medycyna Wieku Rozwojowego” („Developmental Period Medicine”).
W jego skład wchodzi siedem klinik i 14 zakładów. Rocznie jego poradnie specjalistyczne przyjmują ponad 100 tys. pacjentów, zaś leczeniu szpitalnemu poddawanych jest 14 tys. dzieci.
Czym jest Urząd Patentowy?
Narodowy lub międzynarodowy organ administracyjny udzielający ochrony prawnej przedmiotom własności przemysłowej i handlowej oraz zajmujący się gromadzeniem i udostępnianiem dokumentacji i literatury patentowej.
Co oznacza 'hipoalergiczny'?
Intuicyjne termin „hipoalergiczny” rozumiemy jako niewywołujący reakcji alergicznych. Jednak pochodzenie tego kluczowego słowa ma korzenie w języku greckim, a przedrostek „hippo” oznacza mniej. Dlatego też „hipoalergiczny” oznacza mniej alergizujący, nie natomiast całkowicie pozbawiony takich właściwości. Co interesujące, etykieta „hipoalergiczny” może zostać przypisana różnym substancjom chemicznym, gotowym produktom (np. kosmetyki, żywność, tekstylia) czy nawet organizmom żywym (np. specjalne rasy zwierząt, psów czy kotów).